Szkoła
Nasi uczniowie pilnie się uczą
Po nauce odpoczywają na szkolnych wycieczkach

Dnia 23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klas trzecich, którzy podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trzyletni trud nauczania i wychowania. Po tej wzruszającej części nastąpiło wręczenie nagród wyróżniającym się w nauce i sporcie uczniom, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Koniec roku szkolnego to także koniec pracy w tej szkole trzech nauczycieli, którzy wyniku zmniejszenia ilości oddziałów spowodowanego reformą oświaty stracili zatrudnienie w naszej placówce. Nauczycielami tymi są: pani mgr Danuta Krupa, mgr Henryk Janeczek, mgr Jarosław Kmieć. Wymienieni nauczyciele oraz odchodzący na inną parafię ksiądz katecheta Marek Migacz otrzymali od pani Dyrektor nagrody za  pełną sukcesów dydaktycznych i wychowawczych pracę w naszym gimnazjum. Później uczniowie rozeszli się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa. Wielu trzecioklasistów z łezką w oku żegnało się ze swoimi przyjaciółmi, pozostaną wspomnienia z tych obfitych w różne wydarzenia trzech lat spędzonych w gimnazjum. Wielu uczniów pozostawiło po sobie trwały ślad w pamięci nauczycieli i młodszych kolegów i koleżanek. Tegorocznym absolwentom życzę samych sukcesów w nowej wymarzonej szkole. Wszystkim uczniom życzę, niezapomnianych, bogatych w pozytywne emocje wakacji.
Henryk Janeczek